About

Firma Skinsail funguje jako one man show. Já, Adam Skin Plhoň, se jako majitel osobně snažím o spokojenost svých zákazníků. Mám rád věci kvalitní a práci poctivě odvedenou, s těžkou hlavou a srdcem přijímam nutné kompromisy. Projevuje se to i v naší nabídce, bohužel nebo bohudík nenabízíme nekvalitní zboží, prostě proto, že mě to nebaví.

V roce 1992, ve svých 10-ti letech jsem začal se závoděním na okruzích po Česku a Evropě na Cadetu, Optimistu a 420. Postupně jsem odjezdil něco málo na kýlových a kajutových plachetnicích na Lipně, Slapech, Orlíku, pár závodů na sportsboatech všude možně a od roku 2001 spousta aktivit na moři. Užil jsem si hodně radosti i trápení na závodních okruzích, firemních regatách, různě dlouhých inshore i offshore závodech, na přeplavbách profesionálních i pro zábavu, na lodích z půjčovny i majitelských. Byl jsem v posádkách významných českých lodí, včetně Hébé Jardy Havelky a Bohemia Express Richarda Vojty. 2x jsem překonal Atlantik, první Chorvatsko – St. Lucia, druhý Brazílie – Portugalsko.
Od roku 2007 jako člen Tři Sestry sailing teamu, postupně na pozicích bowmana, trimera a taktika, zároveň zajišťuji náročnou přípravu a údržbu závodní lodě Three Sisters. Ve zbývajícím čase se bavím závoděním na skifu RS700, na t-boatu Hebe IV, soubojema na turnajích v kanoepolu za Kanoepolo Praha, případně sjížděním mírně divokých řek a potoků na kajaku. A samozřejmě desítkou dalších nesouvisejících aktivit.